Choď na obsah Choď na menu
 


Archív 2011

 

27.12.2011- Pred Vianocami sa Albertova rodina rozšírila o štyroch členov a to o jednu sestricku a troch bratčekov z vrhu D z Lašské brány. Šteniatka čakajú na tých najlepších nových majiteľov

 

 

vianoce.jpg

 

 

9.12.2011- Prihlásili sme sa na Medzinárodnú výstavu psov v Trenčíne. Dúfame, že sa nám podarí vybehať si posledného CAC-a na udelenie titulu šampióna SR. Držte nám palce :-)

 

7.9.2011- V nedeľu 28.8. sme s Albertom boli na Špeciálnej výstave SHK v Podskalí, kde sa konal aj tohtoročný hovawart tábor. Tentokrát sme neboli až tak úspešný. Do triedy otvorenej bolo prihlásených, a nastúpilo 7 psov. Pani rozhodkiňa J.Svobodová bola veľmi prísna a naozaj jej žiadna chybička neušla. Všetci siedmi z triedy si teda odniesli VD a mi sme si vybehali hodnotenie VEĽMI DOBRÝ 3 . Pani rozhodkini sa veľmi páčila Albertova hlava, no už nenej to, že je príliš tmavý a má biely znak... Posudok, tak ako vždy, nájdete v sekcii "Akcie".

 

20.-21.8.2011- Sme sa zúčastnili Medzinárodnej výstavy psov Duodanube v Bratislave. Oba dni sa Albert pekne nechal predviesť a získal výborné posudky a hodnotenia. V sobotu sme si u pána Hansa Mullera vybehali V1, CAC, CACIB, BOB a zúčastnili sme sa aj v súťaži o BOG FCI II. Video z nástupu na BOG http://www.youtube.com/watch?v=xIEHKtupiE4 . V nedeľu sme mali trošku problém s výškou u pani rozhodkini Halas Malgorzata, ale aj napriek tomu sme získali krásne hodnotenie V1, CAC, res.CACIB. Posudky z výstav nájdete v sekcii "Akcie" a prikladám aj pár fotiek. Niektoré fotky sú stiahnuté s fotogalérie SHK. http://pofophoto.rajce.idnes.cz/20.-21.8.2011-_Duodanube_Bratislava

 

 

 

Obrázok

 

 

 

3.8.2011- Výcvikový víkend v Seredi sa kôli počasiu presunul na blizšie neurčený dátum no medzi tým sme sa už prihlásili na výcvikový tábor SHK do Podskalia, kde sa už moc tešíme. Snáď počasie tento raz nesklame :-)

 

13.7.2011- Albert je už prihlásený aj na špeciálnu výstavu SHK a zvod plemenníkov v Podskalí a sme pozvaný na výcvikový víkend do Serede :-)

 

25.6.2011- Dnes som odoslala prihlášku na Medzinárodnú výstavu psov v Bratislave na oba dni. Tak nam teda v auguste držte palce. Bude to náš výstavný mesiac. Plánujem poslať prihlášku aj na špeciálnu výstavu SHK :-)

 

8.6.2011- Včera sme absolbovali prvý agility tréning na našom cvičáku. Samozrejme že od toho nášho medveďa neočakávame, že z neho bude agiliták, ale určite sa tým, zlepší jeho pozornosť a tunel sa mu aj celkom páči :-D No a najviac sa mu páči trénerkina- kamarátkina fenka ČSV, s ktorou sa potom môže vyblázniť... Včera tam mal celkovo hárem feniek, takže myslím, že jeho spokojnosť bola veľká :-D

 

29.5.2011- Dnes sme sa zúčastnili oblastnej výstavy psov v Seredi a pobehali Šintavskú "porondu" - lesík pri vode. Z výstavy sme si odniesli V1, Víťaz triedy, Oblastný víťaz a z porondy hromadu fotiek s havkáčmi: Azor (vlčiak), Benny (čuvač), Reno (zapadosibírska lajka) a samozrejme bol tam s nami aj náš Cornel :-)

 

Fotky: http://pofophoto.rajce.idnes.cz/29.5.2011_-_Sered_vystava_a_prechadzka_s_havkacmi/#

 

 

Obrázok

 

 

 

24.5.2011- Už týždeň v meste visí tablo 4.C- Gymnázium DCA, na ktorom som nie len ja, ale aj Brdík :-) Okrem "normálnych" fotiek tam totiž máme aj fotky na tému: "to čo ma vystihuje" a čo tam môže mať majiteľ hovíka ak nie svojho hovíka? :-D

 

 

Obrázok

 

 

 

 

10.5.2011- Prihlásili sme sa na Oblastnu výstavu psov do Serede, kde snáď strávime super deň s havkáčmi. (Pride nás pozrieť Azor, možno Reno prípadne ešte iný Seredský havkáč) :-D

 

7.5.2011- Pridali sme pár fotiek z klubovej výstavy ( fotky sú stiahnuté zo stránky SHK) http://pofophoto.rajce.idnes.cz/17.4.2011-_Klubova_vystava_psov-_Bojnice_V2_r.CAC/

 

17.4.2011- Sa konala jarná klubová výstava Slovenského hovawart klubu. Posudzovala Dr. Elisabeth Dietschi zo Švajčiarska. Trieda otvorená praskala vo švoch. Prihlásených bolo 14 psov. Všetci v triede dostali hodnotenie "VÝBORNÝ" a nám sa podarilo vybehať V2 res.CAC. Z výsledku máme veľkú radosť a už teraz sa tešíme na ďaľšiu akciu- či už výstavu alebo výcvik. Posudok z výstavy nájdete v sekcii "Akcie".

 

 

 

Obrázok

 

 

 

26.-27.3.2011- Sme strávili víkend cvičením uprostred hôr v rekreačnom stredisku v Manínskej tiesňave. Výcvik viedol výborný výcvikar a figurant pán Mihok, ktorý nás trénoval aj na letnom výcvikovom tábore a dúfam, že tento rok v lete príde tiež :-)

Pár fotiek od Ijsbéérky aj na nájdete tu:http://pofophoto.rajce.idnes.cz/Nova_slozka_2/

 

 

Obrázok

 

 

 

20.3.2011- Tento víkend bol rušný. Albert oslavoval svoje zajtrajšie tretie narodeniny, Cornel v sobotu absolboval klubovu výstavu a v nedeľu spolu s Albertom aj celoštátnu výstavu v Nitre. Posudzoval p.Havelka a Albert v konkurencii piatich psov dostal hodnotenie VÝBORNÝ 3. Všetci psi z triedy dostali hodnotenie výborný a medzi prvými štyrmi sa dlhšie rozhodovalo. Podľa p. Havelku všetci boli veľmi pekný, ale zároveň dosť odlišný. Cornelovi sa už darilo menej. Oba dni dostal VD- rozhodcom sa nepáčilo, raz jedno, raz druhé- posudky nájdete na jeho stránke www.cornel.estranky.sk .

Albertov posudok nájdete v sekcii "Akcie".

 

Cornel bol 10.3. v Bernolákove uchovnený. Už je z neho veľký chlap- chovný- výborný.

 

 

 

Obrázok

 

 

Obrázok

 

18.3.2011- Pridali sme odkaz na stránku Albertovej babičky Gatii Kris-Ve-Mar

 

8.3.2011- Nám prišiel mail od p. Škvařilovej, Albert bol schválený na krycí list čiernoznakatej sučky Ch. Anity Neskrotná vášeň. Kryť však bude Albertov strýko Ch. Andrew Alamo Negro. Držíme im palce, nech ich "svadobná noc" prebehne tak ako sa patrí :-)

 

 

Obrázok

 

 

25.2.2011- Prihlásili sme sa na jarnú klubovú výstavu do Bojnic. Posudzovať bude Dr. Elisabeth Dietschi (CH)

24.2.2011- Pridané fotky z výletu na Podskalský roháč: http://pofophoto.rajce.idnes.cz/12.2.2011-_Podskalsky_rohac/

 

2.2.2011- Poslali sme prihlášku na výcvikový víkend hovawartov v Manínskej tiesňave, ktorý bude v dňoch 26.-27.3.2011. Uz teraz sa tešíme :-)

 

29.1.2011- Absolbovali sme super turistiku a počasie nám prialo :-) Albert mal dnes svoju premiérovú jazdu v autobuse (ak nerátame jazdu v autobuse plnom hovíkov :-D ). Autobusom sme šli do Omšenia, čo je dedinka uprostred lesov a odtiaľ sme šli pešo cez hory do Dubnice. Celú turistiku zvládol aj Cornel, ktorý sa môže takýmito turistikami medzi čínskymi naháčmi hrdo pýšiť, pretože takúto turistiku v zime zvládne máloktorí. Fotky z tohto zimného, slnečného výletíku nájdete tu: http://pofophoto.rajce.idnes.cz/29.1.2011-_DCA-Bus-Omsenie-Kamene_vrata-Kysky-DCA/

 

 

 

Obrázok

 

 

25.1.2011- Poslali sme prihlášku na Celoštátnu výstavu psov v Nitre. Výstavy sa zúčastný Albert aj Cornel. Hovawarty bude posudzovať pán Tibor Havelka.

 

 

23.1.2011- Dnes sme sa zúčastnili Medzinárodnej výstavy psov v Trenčíne, kde posudzovala Ing. Gargušová Terézia a odniesli sme si známku VÝBORNÝ 1 a titul CAC - z konkurencie ďalších troch pekných zvierat. Z titulu máme veľkú radosť. Konečne sme sa dočkali. Je to náš prvý CAC a snáď nie aj posledný :-D Posudok nájdete v sekcii "Akcie" a fotky na tomto odkaze: http://pofophoto.rajce.cz/MVP Trencin V1CAC/

 

 

 

Obrázok

 

 

 

19.1.2011- Už dlhšie som nenapísala čo nové, tak to tu teraz v skratke trošku zhrniem. Vianoce sa ako vždy neobišli bez darčekov pre naše zverstvo. Albert okrem všeliakých dobrôt dostal aj nový pracovný postroj a už ho máme aj odskúšaný. Počas prázdnin nás prišiel pozrieť aj Martin s Azorom a spravili sme si turistiku po okolitých kopcoch a čo to sme aj pofotili (fotky pridám neskôr aj s ostatnými ešte nezverejnenými fotkami). Na Silvestra sme si spravili výlet do hôr a večer Albert aj Cornel s Miou trávili s rodičmi doma. V novom roku sme si našli mail so žiadosťou o povolenie uvedienia Alberta do krycieho listu jednej znakatej sučky a zo zaradením do KL sme súhlasili. Na koniec mojej dnešnej správy ešte pridávam aj videjko z obrany z decembra.

http://www.youtube.com/watch?v=8VVMP-1kXws

 

 

 

 

Obrázok

 

 

 

 

 

...