Choď na obsah Choď na menu
 


Archív 2010

 

11.12.2010Sme sa zúčastnili Vianočného preteku KK Excel v kategórii poslušnosť.  Napriek tomu, že ma Albert sklamal v aporte, ktorý nepriniesol a doslati sme zaň 0 bodov sme dokazali naškriabať bodíky a s počtom bodov 66 z 80 sme sa o 1.miesto delili s vlčiakom Cairom. Losovanie nás však nakoniec posunulo na 2.miesto. Viac info o výsledkoch preteku nájdete v sekcii "Skúšky".

 

7.12.2010Výstavy v Olomouci sa bohužiaľ nezúčastníme. Mali sme menší problém s platbou (peniaze sa vrátili späť na účet), ale na výstave v Trenčíne nás určite uvidíte :-)

 

Prišli výsledky s preventívneho vyšetrenia štítnej žlazy- Albert má žlazu vporiadku.

 

Pridaný je aj nový fotoalbum s bláznivými fotkami: http://pofophoto.rajce.idnes.cz/Blaznenie/snehu/ 

a fotoalbum s fotkami našej novej mačky Mii spolu so psami: http://pofophoto.rajce.idnes.cz/MIA_a_psi/

 

 

Obrázok

 

29.11.2010- na stránke pribudla sekcia "Mačka Mia"- ktorú snáď čoskoro doplním ďalšími informáciami. Nové je aj vianočné logo stránky :-)

 

     23.11.2010- sme boli u veterinára pretože Albert už 3 týždne krýval na prednú nohu a vyhýbal sa fyzickej záťaži aj keď zrovna nekrýval. Na veterine v Trenčíne mu dali spraviť RTG ramien, lakťov a pre istotu znova aj bedrových kĺbov- všetko je vporiadku a Albert dnes už znova skáče ako predtým. Veterinár povedal, že mal asi natiahnutú šlachu, alebo sval.

 

22.11.2010- Za posledný mesiac sa udialo:

 

    Dnes som odoslala prihlášku na Národnú výstavu psov v Olomouci. Snáď sa pánovi rozhodcvovi V. Václavíkovi bude Albert páčiť aspoň tak ako minulý rok na výstave v TN a tiež dúfame, že na výstave okrem Albertových chovateľov stretneme aj zopár jeho súrodencov.

 

     Poslali sme aj prihlášku na Medzinárodnú výstavu psov v Trenčíne. Posudzovať bude pani rozhodkiňa Terézia Gargušová, ktorá Alberta posudzovala pri uchovnení.

 

     21.11.2010- sme sa prihlásili na Vianočný pretek KK Excel. Bude to pretek v poslušnosti, ktorý sa koná 11.12. v Trenčíne na cvičáku. 

 

     13.-14.11.2010- sa konal výcvikový víkend Slovenského hovawart klubu, na ktorom sme sa samozrejme aj mi zúčastnili. Výcvik bol zameraný hlavne na obranu, v ktorej máme čo doháňať a aj sme trošku dohnali. U Alberta je totiž pokrok už to, že aspoň na chvíľu kusol do handry/ kože a čo nás teší ešte viac je, že u nás na cvičáku v TN to bolo zase o kúsok lepšie.

 

Fotky z víkendu nájdete na tomto odkaze: http://pofophoto.rajce.cz/Vycvikovy-vikend

Video: http://www.youtube.com/watch?v=oCxAEgglt-I

 

     26.10.2010- sme si domov doniesli mačiatko po tom, čo nás naša staršia mačka Bosorka náhle opustila. Dnes mačiatko už ani ako mačiatko nevyzerá. Výrástla s nej veľká fešanda, ktorá dostala meno Mia. Je to bláznivá siamská mačka, ktorú sme si hneď všetci oblúbili, napriek tomu, že nám večer poľuje na nohy :-D So psami si vychádza už o trošku lepšie, ale ešte stále sa ich trochu bojí no každým dňom je to lepšie. Verím, že raz ešte budú spať všetci traja Albert, Cornel aj Mia - pokope.

 

1.11.2010-Boli sme na turistike v okolitých horách a po ceste na jednej fajn lúčke sme si s Albertom urobili stopu. Video s nácviku stopy:

 

Obrázok

 

 

20.10.2010-Cez víkend sme s Albertom boli na návšteve v Seredi. Navštívili sme aj tunajší cvičák a po dlhej dobe sme si poriadne zacvičili (Albert mal vyskočenú platničku) . Stretli sme sa opäť aj s Renom (západosibírska lajka) a spoznali sme Bennyho (slovenský čuvač) a znakaté šteniatko hovíka- Caspera. O dvor sa so mnou cez víkend podelil Azor (nemecký ovčiak), s ktorým sme si ale nesadli a pre istotu na nás páničkovia museli kútikom oka dozerať. Inak Azor je moc šikovný a idú mu najmä obrany. Už na tretom téningu obrany pekne zakusol rukáv.

Fotky z víkendu a z cvičáku v Seredi- http://pofophoto.rajce.idnes.cz/Vikend_v_Seredi/

 

 

Obrázok

 

 

5.10.2010- Dňa 26.9. Albertov brat Artex úspešne zbonitoval v ČR- gratulujeme.

Sestry Beggi a Bora majú už vyhotovené snímky DBK s výsledkami Beggi 0/0 a Bora bohužiaľ 1/1.

 

25.9.2010- Pridaný fotoalbum, v ktorom nájdete vytriedené fotky Alberta z hovawart tábora, z pochodu Žilinou a z bonitácie. http://pofophoto.rajce.idnes.cz/22.-29.8.2010

 

6.9.2010- Predvčerom Albertov brat Artex zložil skúšku ZM. Mali by sme si z Artexa a Báry brať príklad a viac trénovať.

Dnes som sa dozvedela, že Albertova sestra Carmen, má novú peknú stránočku, takže šup ho sem na stránku- nájdete ju medzi obľúbenými odkazmi.

 

31.8.2010- Pridávam odkazy na fotoalbumy, v ktorých  nájdete fotky z akcii SHK. Fotky fotila jedna nádejná mladá fotografka Monika :-)

 

Odkazy na jej fotoalbumy:

http://nela-elifolcrum.rajce.idnes.cz/-vystava- Špeciálna výstava SHK Varín (fotky bez Alberta)

http://nela-elifolcrum.rajce.idnes.cz/-vycvik- Výcvikový tábor Varín 2010

http://nela-elifolcrum.rajce.idnes.cz/-pochod- Pochod Žilinou

http://nela-elifolcrum.rajce.idnes.cz/-diery- Výlet SHK Jánošíkove diery

http://nela-elifolcrum.rajce.idnes.cz/-SVV1_ZM/- Skúšky ZM a SVV1 (fotky bez Alberta)

http://nela-elifolcrum.rajce.idnes.cz/-bonitacia- Bonitácia a zvod mladých

 

Neskôr pridám aj album, v ktorom budú len Albertove fotky.

 

 

Obrázok

 

 

29.8.2010- Sme sa vrátili z letného výcvikového tábora hovawartov, ktorý sa konal vo Varíne. Tábor bol skvelý- výborní ľudia, psi, výcvikári- vrelo odporúčam :-)

 

Pred táborom 22.8. sme sa zúčastnili Medzinárodnej výstavy psov DUODANUBE v Bratislave, ktorá sa konala na dostihovej dráhe v Petržalke. Výstavy sa zúčastnil Albert aj Cornel. V triede otvorenej bolo 7 psov a Albert sa umiestnil na 4. mieste s hodnotením VÝBORNY 4 a Cornel v triede mladých obsadil krásne druhé miesto a bol VÝBORNY 2.

 

Neskôr na tábore sme sa zúčastnili pochodu Žilinou samozrejme aj so psami. Bola to prezentácia plemena, na ktorej sa zúčastnilo 25-30 hovíkov. Ľudia na námestí mohli vidieť ukážky poslušnosti, obrany... A po krátkej prezentácii sa nás mohli čokoľvek o psíkoch opýtať a otázok bolo naozaj mnoho. Na túto akciu sa z tábora cestovalo objednaným autobusom a treba podotknúť, že Albert to zvládol bravúrne. Autobusom cestoval prvýkrát a to v nom hneď bolo viac ako 20 psov.

 

Na konci tábora sa konala aj bonitácia, na ktorej sme úspešne zbonitovali. Náš bonitačný kód je 6AI2L5L8T3/AAA

.

Fotky z tábora a výstavy budú neskor, ale máte sa na čo tešiť. Monika je výborná fotografka :-)

 

31.7.2010-  Nás prišiel navštíviť Reno s jeho páničkom a urobili sme si malý výletík do hory. Albert si skúsil odniesť Renov cestovno- turistický vak, vybláznil sa s Renom a večer keď sme išli spať, tak ako každý správny strážny pes hlásil každý pohyb :-)

 

Zopár fotiek z výletíku vo fotoalbume tu-  http://pofophoto.rajce.idnes.cz/ Vyletik_s_Renom_a_Josem/

 

Dnes sme pridali aj fotoalbum "Venčenie hafáncov" http://pofophoto.rajce.idnes.cz/-Vencenie_hafancov/

 

31.7.2010- Dnes sa Cornel zúčastnil svojej prvej výstavy a v triede mladých obsadil krásne druhé miesto s ohodnotením  VÝBORNÝ 2. Viac o Cornelkovej výstave nájdete na jeho stránke, kde neskôr pridáme aj pár fotiek z tejto akcie. www.cornel.estranky.sk

 

30.7.2010- Pretekov zo zadávaním skúšky ZOP sa nezúčastníme, pretože pretek bol zrušený. SKJ nepovolila vyžiadanie si českého rozhodcu.

 

24.7.2010- Albertova sestrička Beggi zložila skúšku ZZO- gratulujeme :-)

 

12.7.2010- Pridala som pár fotiek z kúpania sa do albumu na Rajčeti --> http://pofophoto.rajce.idnes.cz/11.7.2010-_Plavanie_Jazera_a_Vah/

 

7.7.2010- Včera sme poslali prihlášku na bonitáciu, ktorá bude 29-teho augusta vo Varíne a dnes na stránke pribudol odkaz na stránku chovateľskej stanice Scorteus Mons. Odkaz nájdete v sekcii  "CHS hovawartov".

 

27.6.2010- Máme za sebou tréningový víkend. Po dlhšej pauze spôsobenej počasím sme konečne opäť poriadne potrénovali. V sobotu sme to mali sťažené tým, že sme cvičili vedľa háravej suky a v nedeľu cvičil aj Cornel, na ktorého musel Albert ustavične dozerať. Napriek tomu však až na malé zaváhania cvičil dobre. V obrane sme sa ale moc neposunuli. Albert nemá záujem kúsať. Preto som sa dohodla s výcvikárom, že  nabudúce si to skúsime tak, ako to máme na bonitácii a vylepšíme jeho obrannú reakciu aj keď bez zákusu, ale ten na bonitáciu nepotrebujeme. Cornelovi sa tiež celkom darilo. Bol to jeho prvý cvičák, na ktorom cvičil. Keď sa naučí základné poveli, ktoré zatiaľ neovláda, tak možno začneme aj s agility.

 

24.6.2010- Cornel má už aj svoju vlastnú stránku, ktorú mu vytvorila jeho panička (moja mamina :-) Takže čoskoro budú informácie o ňom pribúdať SEM => http://www.cornel.estranky.sk

 

15.6.2010- Dnes som odoslala prihlášku na letný výcvikový tábor hovawartov. Opäť s Albertom budeme na chatke s Monikou a jej sučkou Nelkou- už sa tešíme :-) A Albert by sa tešil tiež keby vie, že sa zasa stretne so svojou kamoškou z minuloročného tábora. Okrem Moniky a Nelky budeme na chatke aj s Lenkou a jej mladou čiernou sučkou Celsea. Už sa nevieme dočkať :-)

 

14.6.2010- Albert aj Cornel sú prihlásení na výstavu :-) A Cornel bude mať svoju výstavnú premiéru.

 


1.6.2010-Oslavovali sme Cornelove prvé narodeniny. Dostal aj tortu ako sa patrí :-) Tentokrát sme upiekli "Krtkův dort". Obom aj s Albertom chutil. Cornel dostal aj bundičku na chladné dni a tašku, v ktorej sa môže nosiť a zároveň keď sa odopne má z toho pekný a útulný peliešok. Fotky boli, ale bohužial ich niekto stihol vymazať skôr ako som ich sem stihla dať.

 

 31.5.2010- V piatok sa naša rodinka rozrástla o jedného člena- Cornela -čínskeho chocholatého psa. Už teraz  je to mamin miláčik- je to veľký mazel, ale ešte sa u nás úplne "neotrkal". Brďko ho prijal vpohode, ale nejaví o neho nejaký extra záujem.

Krpec má už vytvorenú svoju sekciu a pridávam aj pár fotiek z prvých dní u nás : http://pofophoto.rajce.idnes.cz/31.5.2010-_Cornel_prve_dni_doma/#album

 

 24.5.2010- Včera Albertov brat Artex zložil skúšku ZOP a to na výbornú. Gratulujeme :-)

 

22.5.2010- Dnes sme trošku fotili na cvičáku v Dubnici.... :-)   http://pofophoto.rajce.idnes.cz/22.5.2010-_Cvicak_v_Dubnici/

 

9.5.2010- Včera Albertov bráška Artex prospel na skúške ZZO. Gratulujeme mu a prajeme veľa šťastia do ďaľších skúšok :-)

 

7.5.2010- Do sekcie "CHS Hovawartov" pribudli odkazy chovateľských staníc: Cascata Verde, Astra Lauga, Cicesbeo, Kenachus, Takavorakan, Z Kubicergu...

 

22.4.2010- Dnes sa Albertovi v Bojniciach podarilo zložiť skúšku ZOP. Dostali sme 90 bodov zo 100 a ešte sa nám ušla známky VÝBORNÝ. Viac info o skúške nájdete v sekcii "Skúšky" a pridané budú aj nejaké fotogragie.
 

11.4.2010- Znovu sme začali chodiť na cvičák do Trenčína a skúsili sme si na spestrenie aj nejake cviky z agility: tunele, slalom... a začali sme aj s obranou...

 

6.4.2010- Dnes sme zaslali prihlášku na skúšku ZOP, ktorá sa uskutoční 22.4. v Bojniciach.

Na stránku je pridaný aj odkaz na webovú stránku Albertovho mladšieho brášku Calixa.

 

5.4.2010- Pridaný odkaz webovej stránky Albertovej sestry Clei.

 

21.3.2010- Malo naše šteniatko druhé narodeniny, ktoré sme aj patrične oslávili :-)

Pár fotiek nájdete vo fotoalbume: http://pofophoto.rajce.idnes.cz/21.3.2010-_Albertove_2.narodeniny

* Všetko najlepšie prajeme aj brčekom a sestričkám z vrhu A...

 

19.3.2010- Nás prišiel navštíviť Reno so svojím páničkom. Spolu sa sem preturistikovali až zo Serede a s Albertom sa vpohode zniesli. Tentokrát mal v šéfovaní Albert navrch, pretože Reno má len 9 mesiacov. Urobili sme si prechádzku po okolí, zacvičili sme si na cvičáku a pekný deň za nami :-) Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie...

 

15.3.2010- Z vychádzky v horách, tam kde sa ešte sniežik neroztopil :-)

http://pofophoto.rajce.idnes.cz/15.3.2010-_Jarny_sneh.../#album

 

14.3.2010- Pridaných pár nových fotečiek do albumu

 http://pofophoto.rajce.idnes.cz/6.3.2010-_Z_prechádziek.../#album

 

7.3.2010- Albertovi noví súrodenci "C-éčkari" už dostali mená. Fenky sa volajú: Caya, Carmen, Clea, Corry a psíci sú Calix, Cedrik, Criss , Colin. Ich jednotlivé fotky nájdete v albume zo stránky ChS Z Lašské brány.
http://picasaweb.google.cz/zlasskebrany/2010_03_O5

 

6.3.2010- Po dlhom čase bol opäť cvičák, Albert pekne poslúchal a dostali sme aj inštrukcie ako lepšie cvičiť povel "voľno"- moc nám totiž nešiel. Máme aj pár nových fotiek z lesa...

http://pofophoto.rajce.idnes.cz/6.3.2010-_Z_prechadziek.../

 

25.2.2010- Prišiel nás navštíviť nemecký ovčiak Azor aj so svojím páničkom. Azor si zaslúži veľkú pochvalu za to, ako poslušne cestoval vlakom, no už menšiu za to ako privítal Alberta. Nakoniec sa však skamarátili aj keď Azor mal v tejto dvojici navrch. Neskor sa k nám pridala malá fenka Fergie s paničkou, potom aj Max. Spravili sme si výletík po okolí. Bolo krásne jarné teple počasie, no miestami sme ešte narazili v horách aj na sneh. Môžme len dúfať, že takýchto stretnutí bude v budúcnosti viac, a že sa pripojí aj Reno, ktorý tentokrát prísť nemohol lebo jeho pániček mal veľa roboti do školy.

http://pofophoto.rajce.idnes.cz/25.2.2010-_Vylet_so_psami_Dubnica-Kolacin/#album

 

23.2.2010- Dnes Albertovi súrodenci B-éčkari oslavujú svoje 1. narodeniny. Prajeme im všetko najlepšie...

 

22.2.2010- Na štvrtok alebo piatok planujeme "zoznam-stretko". Prídu nás zo Šintavi navštíviť nemecký ovčiak Azor a zapadosibírska lajka Reno. Pre Azora to bude prvá dlhšia cesta vlakom. Dúfame, že cestu zvládne a obaja sa s Albertom skamarátia. V takom prípade by takýchto stretnutí a spoločných výletov mohlo byť v budúcnosti viac.

 

14.2.2010- Albertova mamina včera porodila Albertovi 4 krásne znakaté sestričky a 4 znakatých bračekov. Všetci majú váhu okolo pol kila a sú zrdaví a čulí...

 

Gratulujeme k novému prírastku :-)

 

Foto vrhu C zo stránky www.axishovawart.estranky.cz , kde nájdete aj viac informácii o šteniatkach... 

 

2.2.2010- Albert ma ťahá na sánkach- http://www.youtube.com/watch?v=RGaP_imWyKQ

 

25.1.2010- Pridané video z Medzinárodnej výstavy psov v Trenčíne.

http://www.youtube.com/watch?v=6E3LFsQBzCU

 

24.1.2010- Dnes sme sa s Albertom zúčastnili Medzinárodnej výstavy psov v Trenčíne. Po dlhom čakaní sme sa konečne dostali na rad a získali sme tretie miesto s hodnotením výborný. Albert sa počas vystavovania správal vzorne, a tak sme mu kúpili za odmenu zopár maškrtiek- uško, paprčku, kostičku z prasiatka a loptičky na aportovanie. Uško hneď na mieste schrúmal a po ceste z výstavy a doma sme hneď aj vyskúšali nové loptičky. Video a fotky  z výstavy doplním neskôr (ak budú stáť za to).

 

22.1.2010- Pridané fotky z voľnej chvíle s Brdinkom.

http://pofophoto.rajce.idnes.cz/22.1.2010-_Tahanie_sanok_a_skoky_za_loptickou/#album

 

20.1.2010- Dnes sme Alberta zapriahli do sánok, aby sme využili trochu snehovej nádielky, kým sa opäť neroztopí. Podarilo sa mi nakrútiť aj video ako Albert ťahá. Bohužial nemáme dobrovolníka, ktorý by to riskol a nechal sa zviesť :-) http://www.youtube.com/watch?v=s24j_u_mMQk

 

15.1.2010- Pridaná nová sekcia o Albertových súrodencoch.

 

8.1.2010- Dnes sme boli na veterinárnej klinike v Bojniciach

a máme výsledky RTG DBK - A (po starom 0/0), veľmi sa výsledku tešíme a chválime Alberta za to, ako poslušne sa správal u pána veterinára aj keď bolo vidno, že sa veľmi, veľmi bojí čo sa s ním ide robiť. 

  

6.1.2010- Po dlhom čase sme zablúdili na cvičák aj mimo výcvikových dní. Síce sme sa viac hrali s loptičkou ako cvičili, ale bolo nám dobre. Trochu sme si aj zaskákali a niečo pre vás pofotili.

 

3.1.2010- Dnes sme boli s Albertíkom  poriadne precvičiť všetky povely. Veľmi pekne poslúchal a mali sme s neho radosť. Cez víkend sa znovu začne chodiť na cvičák a od ďaľšieho víkendu máme na pláne znovu navštíviť aj cvičák v Trenčíne a začať cvičiť aj obranu.

Na jar by sme radi zvládli skúšku ZOP.

 

1.1.2010- Takto sme silvestrovali... (obrazok)

 

25.12.2009- Albertík asi veľmi poslúchal, lebo od Ježiška dostal kopec dobrôt.

Najviac sa potešil veľkej kostičke.

 

3.12.2009- na 8.1.2010 sme objednaný na RTG bedrových kĺbov a čistenie zubného kameňa do Bojníc.

Držte nám palce, aby vyšetrenie dopadlo dobre.

 

26.11.2009- Dnes sme poslali prihlášku na Medzinárodnú výstavu psov v Trenčíne.